Haber

Türk teknik direktör Başer, Tyson Fury maçına sert tepki gösterdi.

Boks hayatı boyunca Türk profesyonel boks tarihinin ilk teknik direktörü ve dünya şampiyonu Sinan Şamil Sam’le birlikte olan Bülent Başer, dün gece dünya şampiyonu Tyson Fury ve Drek Chisora ​​ile oynanan maçı eleştirerek, “Bu iki boksör şampiyonluk için bir araya geldi. üçüncü kez ve Fury üçünü de kazandı.Albert Einstein’ın bir sözü vardır, ‘Aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek aptallıktır’. Hep bire bir tekrarlanan bu tip maçlar dünya sıralamasında bekleyen diğer boksörlere haksızlık oluyor, buna artık son verilmeli” dedi.

Türk boks kulübü EC BOXING’in teknik direktörlüğünü sürdüren ve birçok dünya ve Avrupa şampiyonu yetiştiren Bülent Başer, maçın ardından Tyson Fury ve Drek Chisora’yı eleştirdi. Başer, yaptığı açıklamada, “Önceden Klitschko kardeşler zayıf ve yetenekli rakiplerini ringde alt üst edip dünya şampiyonu oldular. Şimdi yeni nesil boksörler de yendikleri boksörle iki üç maç daha oynuyorlar. bir kere vur vur yere serseler şampiyonluklarını ilan ederler.tekrar eden maçlara karşıyım çünkü sıra bekleyen diğer boksörlere haksızlık olur.Bir maç ikinci kez tekrarlanacaksa en azından karşılaşması gerekir şu kriterler: 8-9 tura kadar kafa kafaya mücadele ediyorlar ve içlerinden biri şans eseri nakavt olursa o zaman maçı bahta kazandı diyebiliriz.Tekrar edelim hayır hep iki boksör kavga ediyorlar, üç kez karşı karşıya geliyorlar ve sonuç yine bire bir ise bu boks değil, saçmalık ve dünya ringlerinde büyük saçmalıklarla uğraşıyoruz, buna artık son verilmeli” diye konuştu. söz konusu.

“Ülkemiz fabrikasyon bir kemer cenneti haline geldi”

Antrenör Başer, çok fazla boks maçı ve sahte kamera olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

Bir dünya şampiyonu yılda en fazla üç dört maç oynayabiliyor ve dünya sıralamasında yüzlerce boksör bu şampiyonlarla ringe çıkmayı bekliyor. Televizyonlar iyi para verdiği ve çok seyirci çektiği için (sanki körler sağırmış gibi birbirlerini ağırlıyorlar) insanlar hep bire bir maç oynuyor. Boks federasyonları her maçı ses çıkarmadan kabul ediyor, şampiyon boksörleri bu maçlara almazsak diğer federasyona giderler biz şampiyon oluruz diyerek. Boks önemli bir spor, alt sıralardaki boksörlerle dünya sıralamasında bir iki sıralarda mücadele etmek, boks severleri bu spordan soğutuyor. Son zamanlarda ülkemizde de belirsiz kuşaklarla dünya şampiyonu olarak kendini şampiyon ilan edenler boy göstermeye başladı. Gidip zayıf ve kolay bir rakip bulup ağızlarını bulandırarak kendilerini şampiyon ilan ediyorlar. Bu tür hileler gelecekte boksa büyük zarar verecektir. Gerçek şampiyonların değerleri bilinmeyecek” dedi.

Teknik direktörün basın danışmanı Vedat Alyaz, “Bu maçtan önce Türk kulübü EC BOXING ile ringe çıkan Tyson Fury’nin eski dünya şampiyonu Mahmoud Charr ile görüşmesine ve ringe çıkacağını söylemesine rağmen” dedi. onunla son anda yine Chisora ​​ile ringe çıkmayı seçti saçmalık bu.Yıllardır bu maçı bekliyoruz bizim gibi birçok boksör tekrar tekrar bire bir ringe çıkıyor. -Bir kişi hak ettikleri halde dünya şampiyonluğu maçı için beklemeli” dedi. – HAMBURG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu