Haber

Brezilya ve İskoçya’dan İsrail’e çağrı! Öfkeyle duyurdular!

Son dakika İsrail haberleri:İsrail’in Filistin’e yönelik katliam baskınları 26’ncı günde hız kesmeden devam ederken, Brezilya ve İskoçya’dan İsrail’e yönelik tepkili açıklamalar geldi.

‘ÖLENLERİN ÇOĞUNLUĞUNUN ÇOCUKLARIN OLDUĞU BİR SAVAŞI İLK DEFA GÖRÜYORUZ’

Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İsrail’in Filistin’de binlerce çocuğu katletmesine vurgu yaparak, ilk kez çocukların katledildiği bir savaş gördüğünü belirtti.

Lula da Silva, “Gazze Şeridi’nde üstlenmedikleri bir savaşta 3 bin çocuğun öldüğünü görmek beni üzüyor. Peki savaşı başlatan sorumsuzlar şimdi bu çocukların ölümüne üzülüyorlar mı? Bunun ağırlığını hissediyorlar mı?” eşyalardan mı?”

Öldürülenlerin çoğunluğunun çocukların olduğu bir savaşı ilk kez görüyoruz. Kimse sorumluluk almıyor ve BM’den ateşkes için ikna edici bir mektup bile sunamadık. Durmak! Tanrı aşkına, durun!”söz konusu.

‘DÜNYA SİZİ KORUYAMADIĞI İÇİN ÜZGÜNÜM’

İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf, İsrail’in Cibaliye Mülteci Kampı’na saldırısına dikkat çekerek şunları söyledi: “Cibaliya Mülteci Kampı’ndaki masum erkek, kadın ve çocuklar, dünyanın sizi koruyamadığı için üzgünüm. İnsan hayatına yönelik bu saygısızlık kınanmalıdır.”Sözleriyle İsrail’i kınamaya davette bulundu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu