Haber

Osmangazi’de Engelli Farkındalık Haftası

Osmangazi Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Farkındalık Haftası kapsamında Osmangazi Engelli Bakım Merkezi (OBAM) üyeleri ile yürekleri ısıtan etkinlikler gerçekleştirdi.

Bursa’da yüzlerce engelli, yaşlı ve Alzheimer hastasının hayatına değer katan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (BAREM), 10-16 Mayıs Engelliler Farkındalık Haftası’nda OBAM üyeleriyle maniasız buluşma programlarına ev sahipliği yaptı. İlk olarak el yapımı göz nuruyla hayata geçirdikleri fotoğraf, seramik ve el işlerinden oluşan ‘Biz Aynı Bahçenin Farklı Çiçekleriyiz’ standı ile göz kamaştıran üyeler, ardından başarılı isimlerle bir araya geldi. Yıldız Spor Kulübü gençleri kas sistemlerini geliştirecek spor aktiviteleri ile unutulmaz anlar yaşadılar.

Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen 10-16 Mayıs Engelliler Farkındalık Haftası kapanış programına Osmangazi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Sevcan Yaman’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şiir, tiyatro, dans ve müzik dallarında hünerlerini sergileyen üyeler, etkinlikten renkli görüntülerle keyifli bir şekilde ayrıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sarioglanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu