Haber

Şırnaklı milli halterci dünya şampiyonluğu için mücadele ediyor

– Şırnaklı milli halterci gözünü dünya şampiyonluğuna dikti

ŞIRNAK – Şırnaklı milli sporcumuz Harun Algül, Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda altın madalya için yarışacak. Amcasını örnek alan milli halterci, gözünü dünya şampiyonluğuna dikti.

Ulusal ve uluslararası arenada çeşitli madalyalar kazanan eski milli halterci İsmet Algül’ün yeğeni Harun Algül (20), amcasının başarılarından etkilenerek 5 yıl önce haltere başladı. Çeşitli müsabakalarda başarılar elde eden Algül, 21-26 Temmuz tarihleri ​​arasında Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası’nda 55 kilo koparmada 103 kiloyla 3 altın madalya kazandı. Silkmede 123, toplam 226 kilogram.

Algül, mesleğine yeni başarılar katmak amacıyla 1-30 Kasım tarihleri ​​arasında Meksika’da düzenlenecek Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda altın madalya almak için Gençler Halter Şampiyonası’nda çalışmalarını sürdürüyor. Sporİl Müdürlüğü halter salonunda antrenmanlarına devam ediyor.

Avrupa Halter Şampiyonu Harun Algül, “Romanya’nın Bükreş kentinde düzenlenen gençler ve U23 halter müsabakasında Avrupa şampiyonu oldum. Gururluyum. Memleketimi ve ülkemi gururlandırdım. Hocalarım bu emeğime katkıda bulundu. Hayal ettim. Avrupa şampiyonluğuna madalyayla döndüğüm için çok mutluyum. Madalyayla döndüğüm için çok mutluyum. “Hedefim dünya gençler yarışı. Allah’ın izniyle orada iyi çalışıp yeterli dereceleri alacağıma inanıyorum” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü halter salonunda halter antrenmanlarına devam eden Eylül Ceylan, “2 yıldır sporla uğraşıyorum. Buraya arkadaşlarımın tavsiyesi ve desteğiyle geldim. Kadınlar gelmiyordu. Burada daha önce de çok fazla önyargı vardı. Ben buraya o önyargıları kırmak için geldim. Bu böyle.” “Yanlış bir şey olmadığını, önyargıların aslında uydurma olduğunu göstermeye geldim. Harika yerlere geleceğime inanıyorum. O önyargıları kırmak için her şeyi yapacağım. Avrupa şampiyonu arkadaşlarım var. Onların desteği ve desteğiyle. Antrenörlerimin desteğiyle iyi yerlere geleceğim” dedi.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü Halter Antrenörü Hüseyin Ölgen, “Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde halter antrenörüyüm. 266 lisanslı sporcumuz var. Lisans sayısında neredeyse Türkiye birincisiyiz. Haftada 6 gün antrenman yapıyoruz. Haftada ortalama 6-7 saat yanlış. 8 saat antrenmana devam ediyoruz” dedi.

haberhendek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu