Haber

Samsun’da kayıp yaşlı adam için arama kurtarma çalışması başlatıldı

Samsun’un Kavak ilçesinde iki gündür kendisinden haber alınamayan yaşlı adam için jandarma ve AFAD ekipleri ormanlık ve dağlık alanlarda arama kurtarma çalışması başlattı.

Kavak’ın Karapınar Mahallesi’nde hayvanlarını otlatmaya giden ve 2 gündür kendisinden haber alınamayan 63 yaşındaki Yaşar Özbek’i bulmak için tüm ekipler seferber oldu. Geniş çaplı bir arama başlatan ekipler artık rastgele bir bulguya rastlamadı.

Alınan bilgiye göre, Kavak Karapınar Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yaşayan Yaşar Özbek, 6 Ağustos Pazar günü sabah erken saatlerde hayvanlarını otlatmak için dışarı çıktı. Eşi Muradiye Özbek, her akşam yemeği için eve dönen kocasının o gün eve gelmeyince şüphelenmeye başladı. Komşuyla yaptığı aramalardan sonuç alınamayınca bu kez aramalara mahalle sakinleri katıldı. Vatandaşların saat 23.00’e kadar süren aramaları sonuç vermeyince aile bu kez durumu jandarmaya bildirdi.

Kayıp ihbarı üzerine harekete geçen İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine de AFAD ekipleri de katılarak, arama kurtarma çalışmasıyla ilçede özellikle ormanlık alanlarda ve dağlık arazilerde kayıp kişinin bulunması için geniş çaplı arama kurtarma çalışması başlattı. köpek ve drone desteği. – SAMSUN

haberdinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu