Haber

Narkogüç Operasyonu ile Uyuşturucu Ağı Çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara merkezli 32 ilde düzenlenen ‘Narkoforce’ operasyonları kapsamında Jamuhan Ulus liderliğindeki uyuşturucu şebekesinin çökertildiğini ve 210 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından, narkotik suçlarıyla mücadele kapsamında Ankara merkezli 32 ilde ‘Narko Kuvvetleri’ operasyonlarının düzenlendiğini belirtti. Buna göre; İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Kabahatler ile Mücadele Şube Müdürlüğü, suç işlemek amacıyla örgüt kurup yöneten, konum bilgilerine göre uyuşturucu madde salan ve para yatırma sonucu uyuşturucu ticareti yapan suç örgütü yönetici ve üyeleri hakkında dava açtı. Banka hesaplarına suçtan kaynaklanan varlıkları aklayanlar ve kâr amacı güden suçlular. Zamanında bir operasyon düzenlendi.

353 ADRESE RAID

Operasyon 353 adreste gerçekleştirildi; Etkinliğe 42 özel harekat grubu, 2 helikopter, 1 insansız hava aracı, 29 narkotik tespit köpeği, 680 ekip ve 2 bin 294 işçi katıldı. Operasyon kapsamında Ankara’da 135, diğer 31 ilde 75 olmak üzere toplam 210 şüpheli gözaltına alınırken, örgütün elebaşı Jamuhan Ulus’un da aralarında bulunduğu yönetici ağı yakalandı. MASAK Başkanlığı ile koordineli olarak yürütülen çalışmada lider ve yönetim ekibinin gayrimenkul hakları ve alacakları ile finans kuruluşlarındaki tüm hesaplarına el konuldu. Ayrıca 33,5 kilo uyuşturucu, 6 bin 659 uyuşturucu hap, 3 silah, 79 bin 238 dolar, 36 bin 500 euro ve 249 bin 701 TL para ele geçirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu