Haber

Kastamonu’da Tarımı Tanıtma Günü Etkinliği Düzenlendi

Kastamonu’da “Tarım Tanıtma Günü Etkinliği” düzenlendi.

Kuzeyken Fuar Alanı’ndaki programda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü merkez ve ilçe teşkilatları tarafından yürütülen hizmetlerin sinevizyon gösterimi gösterildi.

Programda ayrıca buzağı ve kuzu güzellik yarışı ve en kaliteli sarımsak yarışması da yer aldı.

Vali Meftun Kısalı, burada yaptığı konuşmada, Kastamonu’nun bir tarım şehri olduğunu söyledi.

Dallı, “İnsanoğlunun stratejik olarak en çok ihtiyaç duyduğu şey öncelikle gıdadır. Eğer kendimize yetecek gıdaya sahip olmazsak mutlaka büyük zorluklarla karşı karşıya kalırız. Bu nedenle sağladığımız tüm teşvik ve takviyeleri artırarak, gıda olarak sunmaktayız. Tarımda bir devlet olarak bu stratejik konuda ulusal güvenlik sorunu haline gelen gıdaya odaklanacağız.” “Hem güvenli hem de sağlıklı ulaşım konusunda kendimizi güvence altına almamız çok önemli. Devletimiz de bunun bilincinde. Devletimiz bu konuda her türlü desteği tüm kurumları aracılığıyla vermeye devam ediyor.” söz konusu.

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu da iklim değişikliğine dikkat çekti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, tarımda büyük işlere imza attıklarını belirterek, “Amacımız Kastamonu’yu otta, ette, sütte marka haline getirmek olacak. Biz her zaman yanınızda olduk, olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilirken, Kırsal Kalkınmayı Destekleme Projesi kapsamında hibe alan üreticilere de makine teçhizatı teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu