Ekonomi

İş Kuleleri girişimcilik üssüne dönüşüyor

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olan ve farklı sektörlerde 100 işletmeyi mezun eden Workup çatısı altında devam eden Workup Girişimcilik Programı, İş’te ortak ofis konsepti uygulanan Workup İş Kule’de yürütülecek. Kuleler.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, İş Bankası ve iştiraklerinin genel merkezinin ve Türkiye’nin ilk girişim odaklı banka şubesinin bulunduğu İş Kuleleri, bundan böyle Workup girişimcilik programlarının merkezi olurken aynı zamanda bir ” girişimcilik tabanı”. İş Bankası Genel Müdürü Hakan Ortan, girişimcilik, kurumsal girişim sermayesi yatırım fonları, yurtdışı inovasyon merkezleri, teknolojiye dayalı yeni nesil iştirak portföyü ve girişimcilik alanındaki faaliyetlerinin çatı markası Workup ile güçlü bir ekosistem oluşturduklarından bahsetti. dallar.

Yeni tek boynuzlu atlar görünecek

Workup İş Kule’nin, İş Kuleleri’ni bu ekosistemin merkezi konumuna getirme yaklaşımlarının bir parçası olduğunu belirten Ortan, “Başarı hikayesi yazan ve tek boynuzlu at ortaya koyan girişimcilerin etrafında kümelenip çalışan işletmeler, başarının tekrarlanma ihtimalini artırıyor. Bu açıdan Workup İş Kule gibi girişimcileri bir araya getiren mekanlar değerlidir. Girişimcilerin kendi ekosistemimizde kümelenmesini sağlıyor, ardından teknoloji geliştirdikleri alanın oyuncularıyla buluşturuyoruz. Teknolojiyi mümkün olduğunca klasik iş alanlarına dahil ederek ve girişimcilerin gücünden yararlanarak Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz.”

Verimliliği artırmalıyız

Türkiye’de verimliliği artırmaya en çok ihtiyaç duyduklarını anlatan Ortan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dönem, verimliliğin ve hareketliliğin arttığı dönemdir. Verimliliği artırmazsak büyümeyi ve kişi başına düşen milli geliri artıracak alanlarda istediğimiz molayı veremeyeceğiz. Bunun yolu ise girişimciliği verimsiz olduğunu gözlemlediğimiz iş alanlarıyla birleştirmekten geçiyor. İş Bankası 2024 yılında 100. yılını kutlayacak. Biz kendimizi geleneksel bir banka olarak değil, temelde bir teknoloji şirketi olarak görüyoruz. Teknolojiyi en uygun şekilde kullanarak girişimcilik ekosisteminden de besleniyoruz.

Hedef belirlemek ve bu hedeflere ulaşmak için kararlılıkla ilerlemek için genç girişimcilere çok değerli roller düşüyor. Sunulan fırsatlar doğru kullanıldığında maliyete dönüşebilir. Dijital çağda hiçbir kurum kendi başına başarılı olamaz.”

İş Bankası ekosistemi ile çalışma fırsatı

Aynı anda 30 kişinin kullanabileceği bir çalışma alanına sahip olan Workup İş Kule, sınırsız ve yüksek hızda internet, cafe alanı, kişisel dolap, özel sunum ve toplantı odası gibi girişimcilerin ihtiyaç duyacağı imkanları sağlıyor.

2 milyar dolarlık sürdürülebilir tahvil ihracı

Türkiye İş Bankası, sürdürülebilir tahvil ihracında genel müdürlüğe yetki verildiğini bildirdi. İş Bankası’ndan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, 2 milyar dolara kadar yeşil ve sürdürülebilir tahvil ve finansman bonolarının ihracına ilişkin gerekli işlemleri yürütmek üzere Genel Müdürlüğün yetkilendirildiği açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu