Teknoloji

Instagram DM’lere ‘Okuma Bilgilerini Devre Dışı Bırak’ Özelliği Geliyor (Atmadan Kolayca Kaçacaksınız)

Her ne kadar dünyanın en tanınmış çevrimiçi fotoğraf ve görsel paylaşım platformlarından biri olan Instagram, 2010 yılından bu yana hayatımızda olsa da. önemli bir eksikliğe vardı. Kullanıcılar kendilerine gönderilen bildirimler için bir “” oluşturabilir. okundu bilgilerini kapat“Seçenekleri yoktu. Kullanıcılar karşı tarafın mesajını açtığında, görülen bilgiler karşı tarafa gösterilmek zorunda kalıyordu. Dolayısıyla ‘Mesajını görmedim’ saçmalığı uçup gitti.

Meta işvereni Mark Zuckerberg ve Instagram’ın bir numarası Adam Mosseri bu durumun değişmek üzere duyurdular. Instagram’da oluşturdukları kanallar üzerinden açıklama yapan ikili, okundu bilgisi gizleme özelliğinin test aşamasında olduğunu söyledi. Bununla; söz konusu özellik neye benzeyecekda paylaşıldı.

Instagram’ın yeni özelliği şöyle görünecek:

Instagram’ın ” Gizlilik ve güvenlik “” kısmına giren kullanıcı artık “okundu bilgisi” şeklinde bir bölüm görecektir. Bu bölümü aktif eden kullanıcı, bildirimin okundu bilgisinin diğer kullanıcılara gösterilmesini sağlayacaktır. Görüntülenen bilgileri kapatan kullanıcı, Gizliliğinizi daha da artıracak.

Instagram’ın test aşamasındaki yeni özelliği hakkında birkaç bilinmeyen var . Bunlardan ilki tahmin edebileceğiniz gibi dağıtım süresidir. Bu özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara ulaşacağı bilinmiyor. Diğer taraftan; Bu özellik tüm Messenger hizmeti için mi kullanılacak yoksa Instagram’a özel mi olacak? emin değil.

oguzlarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu