Haber

Eğitim-Bir-Sen üyeleri Balkanları gezdi

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi üyelerine özel Büyük Balkan Tipi düzenledi. Bir hafta süren Balkan Tipi’nde 6 ülke ve 20 şehir ziyaret edildi.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; Sosyal ve kültürel etkinliklerimiz bayram döneminde de devam ediyor. Bosna Hersek, Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Sırbistan ve Karadağ’da 20 tarihi ve turistik şehri ziyaret eden varyete programımız sona erdi. Önceliğimiz üyelerimizin talepleri ve tabii ki sonrasındaki memnuniyetleridir” dedi.

Duygularını dile getiren Mengen; Balkanlar, kalbimizin en özel topraklarından biridir. Osmanlı İmparatorluğu’ndan tarihi ve mimari izler taşımaktadır. Aliya İzzetbegoviç’in Bosna Hersek’teki kabri ziyaret edilerek dualar edildi. 90’lı yıllarda canımızı yakan savaşlarda hayatını kaybeden şehitlerimiz ziyaret edildi. Mostar, Üsküp’teki Vardar Nehri, Prizren, Priştine, Blagaj Tekkesi gibi gerçekten kadim topraklar ve atalarımızın yadigârı olan yerlerin Balkanlar’ın bizim topraklarımız olduğunu bir kez daha hatırlattığını söyledi.

Yıl boyunca Konya, Bursa, İstanbul, Umre ve Kudüs Çeşitlerini organize ettiklerini vurgulayan Mengen, Balkan Çeşitlerimizi hızla Büyük Karadeniz Çeşitlerinin takip ettiğini söyledi.

Eğitim-Bir-Sen’li olmanın çok büyük bir ailenin mensubu olmak olduğunu söyleyen Mengen; Üyelerimiz için personel, mali, hukuki, sosyal, kültürel ve bireysel gelişim alanlarında çalışmalarımız ara vermeden devam edecektir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kamanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu