Haber

Diyanet’in Cuma Hutbesinde Dikkat Çeken Açıklamalar: İş Yerleri ve Okullara Cuma Düzenlemesi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ‘Sokak mülakatında salavat getiremeyen gencin vebali kim?’ diyerek din kültürü öğretmenlerine tepki gösterdi. Erbaş’ın bu sözleri büyük tepki çekti. Daha bu tartışma bitmeden Ali Erbaş çok konuşulacak sözler sarf etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Cuma hutbesinde, çalışma saatlerinin cuma namazı saatlerine göre ayarlanması gerektiği belirtildi.

Hutbede, “En önemli farz namazlardan biri olan Cuma namazını çalışanlarımıza ve öğrenci arkadaşlarımıza eda edelim. İşyerlerimizde çalışma saatlerini, okullarımızda ders programlarını Cuma saatine göre düzenleyelim. namaz”.

Cuma namazı farz olanların ezan ezanından sonra alışveriş yapıp kazanmalarının helal olmadığına vurgu yapılan açıklamada, “İşyerlerimizde çalışma saatlerini, okullarımızda ders programlarını cuma namazının vaktine göre ayarlayalım. Unutmayalım ki ibadet özgürlüğü ve insan haklarına saygı bunu gerektirir. Bu konuda duyarlı davranmayanlar büyük bir yükün altındadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu