Haber

Ukrayna Dışişleri Bakanı Pakistan’a gitti

Pakistan’a ziyarette bulunan Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, Pakistan Başbakanı Shahbaz Sharif ve Pakistan Dışişleri Bakanı Bilavel Butto Zerdari ile bir araya geldi. Kuleba, “Ukrayna’nın Karadeniz tahıl ihracatını koruma çabalarına katıldığı için Pakistan’a minnettarız.” dedi.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Pakistan’a bir ziyaret gerçekleştiriyor. Kuleba, Pakistan Başbakanı Shahbaz Sharif ve Dışişleri Bakanı Bilavel Butto Zerdari ile görüştü. Kuleba, Shahbaz ile görüşmesine ilişkin yaptığı açıklamada, başkent İslamabad’da görüştüklerini belirterek, görüşmede Ukrayna’nın iki ülke arasındaki bağları geliştirme arzusunu dile getirdiğini ifade etti.

Pakistan’ı ziyaret eden ilk Ukrayna Dışişleri Bakanı olduğunu vurgulayan Kuleba, mevkidaşı Zerdari ile görüşmesine ilişkin, “Pakistan’ı ziyaret eden ilk Ukrayna Dışişleri Bakanı olarak Bilavel Butto Zerdari ile görüşmekten büyük keyif aldım. Görüşmemizde ticaret, dijitalleşme, tarım ve eğitim alanlarında iş birliğine odaklandık. Ukrayna’nın Karadeniz’deki tahıl ihracatını koruma çabalarına katılan Pakistan’a minnettarız.”

“İKİLİ VE KÜRESEL SORUNLARDA GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ YAPIYORUZ”

Öte yandan Zerdari de görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, ülkeye ilk ziyaretini gerçekleştiren Kuleba’yı ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

bor-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu