Haber

Sosyal medya dolandırıcılığına tutuklama

İSTANBUL’da sosyal medya üzerinden tanıştığı yabancı bir kadını Türkiye’ye çağırarak kendisini gümrük müdürü olarak tanıtan ve 923 bin lira dolandıran iki zanlı yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Kabahatler Şube Müdürlüğü gruplarının yaptığı araştırmalarda, bir kişinin sosyal medya üzerinden yabancı uyruklu bir kadınla tanıştığı ve Türkiye’ye geldikten sonra onunla aşk ilişkisi kurarak sözleşme yaptığı belirlendi. . Bir süre sonra başka bir kişinin yabancı uyruklu kadını arayarak kendisini gümrük müdürü olarak tanıttığı ortaya çıktı.

Yapılan incelemelerde; Kendisini gümrük müdürü olarak tanıtan kişinin yabancı uyruklu kadını arayarak “Kadın gümrüğe geldi ancak ödeme yapması durumunda üzerindeki yüklü miktarda para nedeniyle gümrükten geçemedi” dediği anlaşıldı. Üzerindeki paranın vergisi için biraz para verirse bu parayı biriktirip gümrükten geçebilir” diyerek hanımı ikna etti. . Kurban hanımın birden fazla banka hesabına toplam 923 bin TL gönderilerek dolandırıldığı belirlendi. İ.A. ve CD, Beykoz’da yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılar, CD hakkında adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, İ.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu