Haber

SARIGÜL TABLO 6 ADAYINI DUYURARAK BEKLENTİLERE YANIT VERMELİ

TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Vatandaşlarımızın beklentisi son noktaya geldi. 6’lılar tablosu adayını mutlaka ertesi gün değil, bir saat sonra açıklasın” dedi. ve toplumun beklentilerine cevap vermek.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e geldi. Eskişehir Kapalı Cezaevi önünde gazetecilere açıklama yapan Sarıgül, NATO’nun bağımsız olmadığını ve işlevini yitirdiğini söyledi. Sarıgül, NATO özgür değil. NATO, özellikle komşumuz Yunanistan’da orantısız bir şekilde silahlanıyor. NATO artık Amerika’nın bir aygıtı haline geldi. Bakın NATO Yunan adalarında müthiş silahlanıyor ama aynı silahları 20 kilometre ötedeki Türkiye’ye getirmiyor. NATO; bağımsızlığını ve işlevini kaybetmiştir. NATO, NATO üyesi ülkelere eşit davranmaz, Amerika’nın aygıtı olmak zorundadır. Meclisteki tüm siyasi partileri göreve çağırarak, NATO’nun karanlık emellerini ve NATO’nun Amerika’nın oyuncağı olduğunu mutlaka gizli bir oturumda konuşmalıyız. Türkiye olarak NATO konusunu tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor. NATO Türkiye’ye fayda sağlamaz. Çünkü NATO artık ABD’den emir alan bir örgüt. Ayıdan deriye Amerika’dan dost olmadığını asla unutmamalıyız” dedi.

Gazetecilerin sorusu üzerine 6 kişilik masanın henüz cumhurbaşkanı adayını açıklamadığını hatırlatan Sarıgül, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çok az bir süre kaldığını söyledi. Artık başta 6’lı masanın adayı olmak üzere muhalefet partilerinin bir an önce açıklanması gerekiyor. 6 kişilik sofrada yemekler soğumaya başladı. Vatandaşlarımızın beklentisi artık son noktaya geldi. 6’lı masa yarın adayını mutlaka ertesi gün değil 1 saat sonra açıklamalı ve toplumun beklentilerine kesinlikle cevap vermelidir” dedi.

Mustafa Sarıgül, cezaevi önündeki ifadelerinin ardından Hamamyolu Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti.

altindag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu