Ekonomi

Ready Capital adi ve imtiyazlı hisse senetleri için temettü belirledi

NEW YORK – Çok stratejili bir gayrimenkul finansman şirketi olan Ready Capital Corporation (NYSE:RC), bugün Yönetim Kurulu’nun adi hisse senedi ve İşletme Ortaklığı birimi sahipleri ile imtiyazlı hisse senedi serisi sahipleri için üç aylık nakit temettü ilan ettiğini duyurdu.

Şirketin adi hisse senedi hissedarları, 31 Mart 2024 tarihinde sona eren üç aylık dönem için hisse başına 0,30 dolar temettü alacaklar. Bu temettünün 30 Nisan 2024 tarihinde ödenmesi ve kayıt tarihinin 28 Mart 2024 olması planlanıyor.

Adi hisse senedi temettüsüne ek olarak Ready Capital imtiyazlı hisse senetleri için de temettü beyan etmiştir. 6,25 C Serisi Kümülatif Dönüştürülebilir İmtiyazlı Hisse Senedi sahipleri, adi hisse senedi ile aynı kayıt tarihinde, 15 Nisan 2024 tarihinde ödenmek üzere hisse başına 0,390625 $ temettü alacaklardır.

E Serisi Birikimli İntifa Edilebilir İmtiyazlı Hisse Senedi sahiplerine, 28 Mart 2024 tarihi itibariyle kayıtlarda yer alan hissedarlara 30 Nisan 2024 tarihinde ödenmek üzere hisse başına 0,40625 $ temettü ödenecektir.

Ready Capital Corporation, Bölüm 7(a) programı kapsamında acente çoklu aile, yatırımcı, inşaat, köprü kredileri ve ABD Küçük İşletme İdaresi kredileri dahil olmak üzere ticari gayrimenkul destekli krediler konusunda uzmanlaşmıştır. Merkezi New York’ta bulunan şirket, Amerika Birleşik Devletleri genelinde yaklaşık 350 profesyonel istihdam etmektedir.

Bu temettü duyurusu Ready Capital’in operasyonel stratejisini ve yatırımcılarına getiri sağlama taahhüdünü takip etmektedir. Bu raporda yer alan bilgiler Ready Capital Corporation tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu