Haber

Muharrem İnce TÜPRAŞ işçisini eylemde ziyaret etti

Taşra Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kocaeli’de çalışmaları yavaşlatmak için eylem halinde olan TÜPRAŞ işçilerini ziyaret ederek destek konuşması yaptı. Koç Holding’i eleştiren İnce, “2022’de 2021’e göre yüzde 1135 kâr eden bir şirket resmen emeği gasp ediyor çünkü burada grev hakkı yok, stratejik bir tesis.”

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir dizi ziyaret çerçevesinde Kocaeli’de iki gün geçirdi. Dün Gebze ve İzmit ilçelerinde çeşitli programlara katılan İnce, bugün ilk programını Derince’de gerçekleştirdi. Derince muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen İnce, daha sonra rotasını Körfez ilçesine çevirdi. 6 gündür işleri yavaşlatan TÜPRAŞ işçisini ziyaret eden Başkan İnce, “Türkiye’nin en değerli tesislerinden birinin önünde olduğumu biliyorum. 2022’de bir önceki yıla göre yüzde 1135 kâr eden bir firma. 2021 çünkü stratejik bir tesis, çünkü burada grev hakkı yok. Bu resmen bir emek gaspıdır” dedi.

İnce’den 6’lı masaya şok sözler: “At izi ile köpek izi karıştı”

Derince’de katıldığı programda DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan ve CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nu eleştirdi. İnce, “Bana ‘Bu hükümet değişmeli, altılı masayı neden beğenmiyorsunuz’ diyorsunuz? Derler, sevmem, neyi sevmem, Ali Babacan çıkıp ‘Anayasadan Türklüğü çıkaracağız’ diyor. Kimin nerede olduğu belli değil” dedi.

İnce’den TÜPRAŞ çalışanlarına takviye ziyaret

Petrol-İş Sendikasının örgütlü olduğu TÜPRAŞ İzmit, Aliağa, Batman ve Kırıkkale rafinerilerinde çalışan yaklaşık 5 bin işçinin beklediği ek zam düzenlemesinin ardından İzmit rafinerisinde 6 gün önce iş yavaşlatma eylemi başladı. İzmit Rafinerisi’nde çalışan yaklaşık 1.650 işçi yüzde 9,60’lık ek zammın artırılmasını istiyor. Derince’den sonra Muharrem İnce’nin ziyareti TÜPRAŞ oldu. İnce’yi TÜPRAŞ Rafinerisi ana kapısı önünde Petrol İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Nesimi Yetişoğlu ve TÜPRAŞ çalışanları karşıladı.

“2022’de yüzde 135 kâr eden bir şirket resmen emeği gasp ediyor”

2022’de yüzde 135 kar eden şirketin TÜPRAŞ çalışanlarının emeğini gasp ettiğini belirten Muharrem İnce, “Türkiye’nin en değerli tesislerinden birinin önünde olduğumu biliyorum. Çünkü hakkım yok. burada grev yapmak stratejik bir tesis olduğu için 2022’de 2021’e göre yüzde 1135. Kâr eden bir şirket resmen zorla işçilik yapıyor. Hafta sonu izinlerinin fazla mesai yazıldığını da biliyorum. zam talebi enflasyon farkını alamıyor.Fiyatlarınızın sizin ve departmandaki çalışanların yarısı kadar düşük olduğunu da biliyorum.Bütün bunları biliyorum.Takip edeceğiz.Bazı şeylere güvenerek “Yüzde 1135 kârlı bir kurum” kimse tarafından itibarsızlaştırılmamalıdır. Yenilmesine izin vermeyeceğiz, yanınızda olacağız” dedi.

“Ne zaman istersen görevimi yapacağım”

İşçiler ne zaman isterse desteğini esirgemeyeceğini belirten İnce, “Yıllarca tarlada çalışmış, kurul başında fizik öğretmenliği yapmış, meclis kürsüsünde söz almış, devam eden biri olarak konuşuyorum. Ya eli, dili ya da beyniyle canına kıyıyor. Basın açıklaması yapacağız, her zaman yanınızdayım” dedi. – KOCAELİ

hilvanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu