Haber

MHP’li Yılık’tan “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, otizmli bireylerin toplumdan uzaklaşmasını sağlayacak, sosyal temelli pekiştirmeyi artıracak, sosyal temelli pekiştirmeyi artıracak eğitim sistem ve programlarının oluşturulması kapsamında çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceklerini belirtti. istedikleri eğitim dalına erişmelerini sağlamak.

Yılık, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Birleşmiş Milletler’in otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizmle ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla 2 Nisan’ı “Dünya Otizm Günü” ilan ettiğini hatırlattı.

Otizm için etkin bir ilaç tedavisinin bulunmadığını, erken tanı ve bireyselleştirilmiş ağır eğitim programının en etkin tedavi yöntemi olduğunu belirten Yılık, “Otizmin bir eksiklik değil farklılık olduğunu unutmamak, bireylerimiz için önemli bir duyarlılıktır. Kapsayıcı eğitim sistemleri ve öğrenci sayısını artıran, onların diledikleri eğitim dalına ulaşmalarını sağlayan eğitim programları oluşturmak için çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

bunyan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu