Haber

Kosta Rika ve Honduras Karşılıklı Vize Zorunluluğunu Kaldırıyor

İki Orta Amerika ülkesi Kosta Rika ve Honduras, birbirlerine uyguladıkları “karşılıklı vize zorunluluğunu” kaldırdıklarını duyurdu.

Bir süredir müzakerelerde bulunan her iki taraftan yetkililer, birbirlerine uyguladıkları vize zorunluluğunu kaldırdıklarını duyurdu.

Kosta Rika Devlet Başkanı Rodrigo Chavez, basın açıklamasında, bölgesel ticareti etkileyen ikili anlaşmazlığa son verdiklerini belirterek, “Artık sorunu çözdük ve vize almaktan çok daha iyi bir şekilde çözdük. Şu anda seyahatlerde var” dedi. Honduraslılardan Kosta Rika’ya ve Kosta Rikalılardan Honduras’a, “İster uçakla, ister kara yoluyla, kişi nereden gelirse gelsin, vize gerekmeyecektir.” sözlerini kullandı.

Honduras ve Kosta Rikalıların kardeş halklar olduğunu belirten Chavez, mükemmel bir anlaşmaya varıldığını ve iki ülke halklarını mutlu edecek bir karara vardıklarını söyledi.

Taraflar arasında yapılan anlaşma kapsamında Honduraslılar ve Kosta Rikalılar seyahatleri sırasında yalnızca kişisel kayıt belgelerini ibraz etmek zorunda kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu