Haber

İstiklal’deki Bombalı Terör Saldırısında Hayatını Kaybeden Topkara Çifti Toprağa Verildi

İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki bombalı terör saldırısında yaşamını yitiren Adem Topkara (40) ve Mukaddes Elif Topkara (37) çifti, Ayazağa Merkez Camisi’nde kılınan cenaze namazının akabinde toprağa verildi.

Beyoğlu, İstiklal Caddesi’nde dün meydana gelen bombalı terör saldırısında yaşamını yitiren Adem Topkara ve Mukaddes Elif Topkara çifti için Ayazağa Merkez Camisi’nde bugün cenaze merasimi düzenlendi. Cenaze merasimine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, CHP milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Gökan Zeybek, DÜZGÜN Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu, AKP İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe’nin yanı sıra çok sayıda parti temsilcisi ile kabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da çelenk gönderdiği merasimin akabinde ikindi namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Daha sonra Adem Topkara ile eşi Kutsal Elif Topkara’nın Türk bayrağına sarılı tabutları omuzlarda cenaze aracına taşındı. Soylu, Bozdağ ile İmamoğlu da tabutu taşıdı.

Üç yaşında bir kızları ve 7 aylık bir erkek çocukları bulunan Topkara çifti daha sonra, yeni Ayazağa Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu