Haber

İsrail Ordu Sözcüsü Şifa Hastanesi’nin kuşatılmadığını iddia etti

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, İsrail güçlerinin içinde hareket eden her şeyi hedef alması nedeniyle hizmet dışı olduğu belirtilen Şifa Hastanesi’nin kuşatılmadığını iddia etti.

Hagari, düzenlediği basın toplantısında İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne 36 gündür devam eden saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şifa Hastanesi’ndeki duruma ilişkin Hagari, söz konusu hastanenin kuşatılmadığını iddia etti.

İsrail Ordu Sözcüsü, Şifa Hastanesi’nin doğu kapısının da içeride bulunan ve çıkmak isteyen Gazzeliler için açık olduğunu iddia etti.

Şifa Hastanesi personeli ile doğrudan ve düzenli olarak görüştüklerini belirten Hagari, “Hastanenin pediatri bölümündeki bebeklerin daha güvenli bir hastaneye ulaşmalarına yardımcı olacaklarını” söyledi.

Gazze Sağlık Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, İsrail güçlerinin içinde hareket eden her şeyi hedef alması nedeniyle Şifa Hastanesi’nin hizmet dışı olduğunu duyurdu.

Filistin Sağlık Bakanı Mey el-Keyle de Şifa Hastanesi’nde yoğun bakımda tutulan 39 bebeğin oksijen yetersizliği nedeniyle hayati tehlikesinin bulunduğunu, 1 bebeğin de söz konusu sorun nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu