Haber

Hasköy’de Kaymakamlık ve Belediye’nin hizmet vereceği binanın inşaatı tamamlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Muş’un Hasköy ilçesinde Selçuklu mimarisi ile yaptırılan Kaymakamlık ve Belediye’nin hizmetinde olacak binanın inşaatı tamamlandı.

Sunay Mahallesi’nde yapılan 3 katlı hizmet binasında, kurumların ilgili birimleri vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Belediye Başkanı Hikmet Karayel, eski Hükümet Konağı ve belediye binasının fiziki koşulları nedeniyle yetersiz kalması nedeniyle Muş-Bitlis karayolu yakınına yeni bir bina yapıldığını söyledi.

Binada hizmet vermeye başladıklarını belirten Karayel, şunları kaydetti:

“Eski Hükümet Konağı ve belediye hizmet binası her geçen gün artan nüfusumuza cevap veremediği için yeni yapılan Hükümet Konağı başta belediye birimleri olmak üzere ilçedeki resmi kurumları tek çatı altında topladı. belediyemize ait İçişleri Bakanlığımıza tahsis ettik Bina tamamlandıktan sonra yaklaşık 1 ay önce Kaymakamlık ile taşındık Hizmet binamız 3 katlı ve Selçuklu mimarisi ile yapılmıştır. Belge almak için kurumları ziyaret edebiliyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

İlçe sakinlerinden Uygar Kulaç da kurumların ortada olmasından memnun olduklarını, yeni bina ile herkesin daha rahat hizmet almaya başladığını ifade etti.

akcakocaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu