Teknoloji

Google, ChatGPT’ye Rakibi Chatbot Bard’ın Adını Değiştirdi: İşte Yeni Ad

ABD merkezli teknoloji devi Google, geliştirdiği yapay zeka teknolojileriyle ilgili dikkat çekici bir karar aldı. Şirket, bugüne kadar “Bard” olarak bildiğimiz üretken yapay zekasına ” İkizler burcu ” olarak değiştirmeye karar verdim”. Bu değişikliği hayata geçirmek için şirket çalışmaya başladı.

Aslına bakılırsa Gemini, Google için pek de uzak bir isim değil. Geçtiğimiz yıl düzenlenen bir etkinlikte şirket kapsamlı yapay zeka dil modeli Adının “İkizler” olacağını duyurdu. Bu noktada şu sonuca varıyoruz: Google, yapay zeka odaklı hizmetler sunuyor tek isim altındatoplayacak.

Gemini ismi akıllı telefonlarda görünmeye başladı

Uygulama araştırmacıları, yalnızca birkaç gün önce Google uygulaması Kodları incelediklerinde Ozan ibaresi yerine İkizler ibaresinin kullanılmaya başlandığını keşfettiler. Bununla; Gemini ismine geçişle ilgili bilgiye servisin web uygulaması ve internet sitesindeki kodlarda da rastlandı. Ancak dönüşüm sürecinin ne zaman tamamlanacağı ve Bard isminin ne zaman tarihe karışacağı belli değil. şimdilik bilinmiyor.

Google, isim değişikliğine ilişkin detaylı bir açıklama yapmadı. Fakat bu karar inanılmaz Öyle olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Google genel olarak her hizmetine özel isimler veren bir markaydı. Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Asistan gibi isimlerden bahsediyoruz. Bu kez alınan karar şuydu: daha kompaktBir adlandırma stratejisinin kullanılacağını gösterir.

Google Gemini hakkında detaylı bilgi için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu