Haber

Erdoğan, Akbelen direnişini hedef aldı: Çevreci marjinaller

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı sona erdi.Beştepe’de yaklaşık 3,5 saat süren görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçti.

“Türkiye son 21 yılda toplam 6 milyar 572 milyon fidanı toprağa kazandırarak bu alanda kırılması zor bir rekora imza attı.” Erdoğan, Muğla Akbelen’de maden ocağı için yapılan odun kısmına direnenleri hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

– Öncelikle Kocaeli’nde meydana gelen patlamada yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

– İçinde bulunduğumuz kurallar ne olursa olsun, zaman bizden yana, zaman Türkiye’den yana diyerek yolumuza devam ediyoruz. Türkiye yüzyıllar sonra ilk kez dünya ligine yükseldi.

-Geçmişe ait tüm kazanımlarımızın altında birlik ve beraberlik olduğunun bilincindeyiz. Ne zaman saldırsak kardeşliğimize, birliğimize hemen saldırıldığını görüyoruz. Son 10 yıldır aynı tuzakları yaşıyoruz.

GEZİYİ HATIRLADIK: AĞAÇ SEVGİSİYLE ANLATAMIYORUZ

– Seyahat olaylarından 15 Temmuz darbe girişimine kadar tüm olayları yendik.

– Güney Ege’de kullanılan elektriğin yaklaşık üçte ikisini üreten Akbelen Termik Santrali ülkemiz için milli bir değerdir. Santralimiz kaynağını azalttığı için kömürle çalışmaya devam etmek zorunda.

– Avrupa’nın hiçbir yerinde kömürle üretimin artırılmasına itiraz edilmezken Türkiye’de ağaç sevgisi adına provokatif hareketler yapılıyor. Ülkemiz ormanlarının arttığı ilgili kurumlar tarafından hep anlatılmıştır. Bu kampanyaları ağaç sevgisiyle açıklayamayacağımız açıktır.

– Çevreci görünümlü marjinallerle ilgilenmiyoruz, işimize bakıyoruz. Muğla onların egemenliği altındadır. Şimdiye kadar kaç tane zeytin ağacı diktiniz der gibi soruyorum. Çık ve açıkla. Ancak biz AK Parti hükümeti olarak milyarları aşkın ağaç diktik.

– Fitne yelkenlerini şişirmek isteyenler her zaman olduğu gibi yine hüsrana uğrayacak. Kabuslarla uyanmaya mahkumdurlar. Seçimimizin üzerinden 72 gün geçmesine rağmen muhalefet hala sandık iradesini kabul etmiyor. Her gün yeni adaylar çıkarıyorlar. İstediğiniz kadar aday gösterin. Bu millet kimin nerede oturacağını biliyor.

– Türkiye’nin en büyük talihsizliği, öngörüsüz bir muhalefet olmasıdır. Birbirini boğazlayanların bencillikleri asla unutulmayacaktır. DETAYLAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu