Teknoloji

Elon Musk, Twitter Binasının Logo Değişikliği Nedeniyle Araştırılıyor

Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ı yeniden markalaştırmaya devam ederken Cuma günü şirketin merkez binasının tepesine dev bir ‘X’ yerleştirdi. San Francisco şehir yönetimi bu değişiklikle ilgili bir soruşturma başlattı.

Musk, geçen yıl 44 milyar dolara satın aldığı sosyal medya platformunu yeniden keşfediyor.

Twitter’ın efsanevi mavi kuşu artık bir ‘X’ logosuyla değiştirildi. X logosu, Pazartesi günü Twitter’ın masaüstü sürümünde ilk kez göründükten sonra mobil cihazlarda da yerini aldı.

Genel merkez logosu değişti

Mobil ve masaüstünde yapılan tasarım değişikliklerinin ardından sıra genel merkeze geldi. Musk, Cuma günü platformun genel merkezinin tepesine büyük bir ‘X’ yerleştirdi. Ancak bu değişikliği habersiz yapması biraz tedirginlik yarattı.

İzin ihlali nedeniyle soruşturma başlatıldı

Bina Kontrol Departmanı sözcüsü Patrick Hannan, bu hafta başlarında herhangi bir harf veya sembol değiştirilirse, “binanın tarihi yapısıyla tutarlılık” sağlamak ve eklemelerin aslına sadık kalınmasını sağlamak için izin alınması gerektiğini söyledi. imza.

Belediye yetkilileri ayrıca binalardaki harf veya sembollerin değiştirilmesinin veya bir binaya tabela dikilmesinin tasarım ve güvenlik nedenleriyle izin gerektirdiğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu