Haber

CHP Genel Başkanı seçilen Özel, Başbakanlık ve YDK seçimlerinde oyunu kullandı. İfade

CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, “Telefonda (Kemal Kılıçdaroğlu ile) konuştuk, önümüzdeki günlerde seçimden sonra hep birlikte tüm Türkiye’nin gözü önünde bir devir teslim töreni gerçekleştireceğiz. Partimize yakışan bir yol.” söz konusu.

Özel, partisinin Ankara’sı SporSalonda düzenlenen 38. Olağan Kurultay’da Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerinin belirlenmesi için oyunu kullandı.

Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Özel, CHP’de tüm Türkiye’ye örnek olacak bir demokrasi şöleni yaşandığını söyledi.

Parti içindeki bu demokrasinin tüm Türkiye’ye örnek olmasını dileyen Özel, “Önümüzdeki dönemde de parti içi demokrasiyi artırarak Türkiye’ye örnek olmaya devam edeceğiz. Bu bayramda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Demokrasi, iyi ki CHP’miz var, iyi.” “Cumhuriyet var ama demokrasi var.” dedi.

Özel, “Kemal Bey’le görüştünüz mü?” “Telefonda konuştuk ve önümüzdeki günlerde seçimden sonra devir teslim törenini partimize yakışır bir şekilde tüm Türkiye’nin gözü önünde hep birlikte gerçekleştireceğiz.” o cevapladı.

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın size yönelik açıklamalarını yorumlayabilir misiniz?” Soru üzerine Özel, “Erdoğan bundan sonra geçecek her günün kendisi için daha zor, bize daha moral olacağını biliyor. Erdoğan’ın stresini, içindeki kabusu anlıyorum. Endişelenmeye devam etmesi lazım.” Cumhuriyet Halk Partisi.” söz konusu.

karaisalihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu