Haber

Bursa Valiliği: Nilüfer Müzik Festivali’ne yasak yok

Bursa Valiliği, “Nilüfer Müzik Festivali yasak” haberleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Valilikten yapılan açıklamada, “Valiliğimizce festivalle ilgili yasaklanan haber, yorum ve açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

Bursa Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle:

“Bazı medya ve sosyal medya hesaplarında yer alan ‘Nilüfer Müzik Festivali Yasaklandı’ başlıklı haber, yorum ve açıklamalardan dolayı aşağıdaki hususların kamuoyu ile paylaşılması gerektiği anlaşılmıştır.

7. Nilüfer Müzik Festivali ile ilgili olarak güvenlik görevlisi görevlendirilmesi, güvenlik ve trafik tedbirlerinin alınması talep edildi.

Nilüfer Kaymakamlığımızca festivalin yapılacağı alanın ormanlık alan içerisinde yer alması nedeniyle ilgili yönetmelikte belirtilen hususlarda gerekli tedbirlerin alınması şartıyla festivalin düzenlenmesi uygun görülmüştür. mevzuat, başta orman yangınları olmak üzere vatandaşlarımızın karşılaşabilecekleri aksiliklere karşı asayiş, güvenlik, trafik ve tahliye yollarının açık tutulmasıdır.

Konuyla ilgili kamuoyuna yansıyan ve festivalin valimiz tarafından yasaklandığı haber, yorum ve açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu