Teknoloji

Artık hızlı bir şekilde yapılabiliyor: Meta, yapay zekaya dayalı yeni araçlarını duyurdu!

Perşembe günü Meta, Instagram veya Facebook’ta yayınlamak için kullanılabilecek resim düzenlemeye yönelik iki yeni AI tabanlı özelliği başlattı.

Bunlardan ilki Emu Image olarak adlandırılıyor ve bir açıklamayla eşleştirilmiş bir başlık, fotoğraf veya görsel istemiyle dört saniyelik uzun görüntüler oluşturuyor.

Diğeri Emu Edit olarak bilinir ve kullanıcıların metin komutlarıyla görüntüleri daha kolay değiştirmesine veya düzenlemesine olanak tanır.

Yeni araçlar, metin istemlerine yanıt olarak manzaralar üreten ana model Emu’nun geliştirilmiş halidir.

RESİMLERDEKİ ARKA PLANI HIZLI BİR ŞEKİLDE DEĞİŞTİREBİLECEKSİNİZ

Emu, üretken bir yapay zeka teknolojisinin ve Instagram için bir fotoğraf çekmenize ve görsel stilini veya arka planını değiştirmenize olanak tanıyan bir dizi yapay zeka manzara düzenleme aracının temelidir.

Geçen yıl, OpenAI’nin ChatGPT’sinin geçen yılın sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana, işletmeler ve kuruluşlar daha yeni yetenekler ve iş süreçlerini kolaylaştırmak için ortaya çıkan üretken yapay zeka pazarına akın etti.

Yapay zeka dünyasında hızla ilerleyen sosyal medya devi, Microsoft, Google ve Amazon gibi diğer devlerle rekabet etmeye çalışırken en önemli odak noktalarından biri haline geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu