Haber

Andırın’da Su ve Yol Sorunu Yaşayan Vatandaşlar Tepkili

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Kahramanmaraş Andırın’ın Andırın ilçesinde yol ve su sorunu yaşayan vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Sularının temiz olmadığını ve deniz yosunu suyu içtiklerini belirten Ayşe Mirik, “Sizlere soruyorum hangi çağda yaşıyoruz? Sayın belediye başkanlarımız duyun bizi. Bundan sonra bayılacağız. İçtiğimiz suya bakar mısınız?” ? Sudaki yosunlara bakın, bulaşıklar yıkanıyor, çamaşırlar yıkanıyor.” “Hayvanlar içer” dedi.

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesine bağlı Boztoprak Mahallesi Armutkuyusu mevkiinde yaşayan vatandaşlar, yaşadıkları su ve yol sorunlarına tepki gösterdi.

“BİLEN SUYU İÇİYORUZ”

Ayşe Mirik şunları söyledi:

“15 yıldır buradayım, su sorunumuz da, yol sorunumuz da bitmek bilmiyor. Size soruyorum hangi dönemde yaşıyoruz? Sayın Belediye Başkanları bizi duyun. Artık başımıza bela olacağız. Suya bir bakar mısınız?” içelim mi arkadaşlar, açar mısınız sudaki yosunlara bakın bulaşıklar yıkanıyor, çamaşırlar yıkanıyor, hayvanlar içiliyor. şu an veterinerde çalışıyoruz. üst katta tank var ama yetersiz Su. 10 konuta dağıtılıyor ama yetersiz. Su desteği veriyorlar mı, ne yaparlarsa yapsınlar, yetkililerimiz biliyor, biz bilemeyiz. Suyu arabaya dolduruyoruz, görüyorsunuz bu. ” onlarla birlikte fıçılar. Kuyulardan çıkan çocukları sırtımda taşıyorum, 1,5 yaş ve 6 aylık küçük bebeklerim var, onlara içme suyu getiriyorum.”

“SUYUMUZ 1 GÜN AKILIYOR AMA 4 GÜN AKMIYOR”

Cuma Ali Mirik şunları söyledi:

“Burada mahalle sakinleri olarak yıllardır su sıkıntısı, yol sorunu yaşıyoruz. Kaynak olmadığı için suyumuz akmıyor, 1 gün aksa 3-4 gün su sıkıntısı yaşıyoruz. Tankları doldurup hayvanlarımıza, kendimize ve çocuklarımıza içiriyoruz.Umarız bu sıkıntılar artık son bulur.Yetkililerden bu sorunlardan bahsetmemelerini rica ediyoruz.

“YOLUN BİR KISMI STABİLİTE, BİR KISMI PARKE”

Defalarca dile getirmemize rağmen yolumuz tamamlanmadı. Bazı kesimlerde stabilize yol, bir kesiminde asfaltlama, ortasında parke ve stabilize yol olarak devam ediyor. Kışın kar yağıyor ve dışarı çıkamıyoruz. Yağmur yağdığında yağmur suları doğrudan yollarımızda birikerek çukurlar ve çukurlar oluşturuyor. Arabamız bozulunca, bozulunca yükleri sırtımızda taşımaya başlıyoruz. “Bu sorunların artık çözülmesini istiyoruz.”

Kaynak: ANKA/Ömür

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu